Dropshiping

  • trzeba zainteresować się tym tematem bo już nie pierwszy raz się z tym spotykam.
  • drugi raz przeczytałem o tym w liście od Pana z Netpoint (jednoosobowa firma z pod Warszawy – pierwszy raz zwrócił ten Pan na Siebie uwagę kiedy wysłał prostą przejrzystą ofertę dot. budowy sklepów internetowych. Były tam wypisane ceny). Pan opisał tam możliwość wykonania sklepu oraz integracji z jakąś polską hurtownią i dodał listę tych hurtowni. Zadzwoniłem i potwierdziłem Sobie niektóre założenia. Poniżej.
  • Dropshiping jednokierunkowy: sklep na wordpress + woocomerce, asortyment wyświetla się na naszej stronie ale zamówienia trzeba wprowadzać ręcznie (chyba można się pomylić). Pozyskiwanie klientów leży po stronie właściciela sklepu.
  • Dropshiping dwukierunkowy. Zamówienie jest automatycznie realizowane w hurtowni.
  • Jest na pewno coś więcej. Spotkałem się wcześniej z dość złożonym modelem uwzględniającym pracowników na filipinach i ogarnięcie specyficznego problemu medycznego. Na początku nie wiedziałem po co są Ci pracownicy z filipin ale chyba już wiem. W praktyce to obsługa odpowiadające na zapytania z formularzy. Kilka sklepów + hurtownie + reklama + obsługa i faktycznie to może samo generować przychody.
  • Trzeba dowiedzieć się coś więcej to na pewno. Temat zaliczany na razie do miękkich zagadnień i można posłuchać. W praktyce sprowadza się do opanowania digital marketingu i może UX.

Leave a Comment

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *