Mailing, Mailer lite

Pani mówi, że mailer lite jest lepszy bo wygodniejszy od Mailchimp

Ten gostek porównuje różne systemy do marketingu. W praktyce nie wiedziałem, że te systemy są równoważne. On mówi, że Activ Campaign jest najlepszy ale tylko dla dużych. Początkujący niech robią co innego. W praktyce to chyba połowę tego obejrzałem.

Hard bounce, soft bounce

Z translatora:

Jaka jest różnica między twardym a miękkim odbiciem?
Raporty
Krótko mówiąc, odesłane e-maile to adresy, których nie udało się pomyślnie dostarczyć do odbiorców kampanii e-mail marketingu. Z różnych powodów serwer odbiorcy zwróci newsletter do nadawcy, stąd termin „odrzuć”. Wszystkie odbicia można podzielić na dwie główne kategorie: miękkie i twarde odbicie.

Miękkie odesłanie to wiadomość e-mail, która dociera do serwera pocztowego adresata (rozpoznaje istniejący adres), ale jest odsyłana z powrotem i niedostarczona, zanim dotrze do zamierzonego odbiorcy. To jest tymczasowy problem. Twarde odrzucenie to wiadomość e-mail, która wróciła do nadawcy i jest trwale niemożliwa do dostarczenia.

Miękkie powody do odbicia
Oto możliwe przyczyny miękkich odrzuceń i sposoby radzenia sobie z nimi:

Pełna skrzynka pocztowa. Niektóre skrzynki pocztowe Twoich odbiorców mają ograniczenia w zakresie pojemności. Jeśli ten limit zostanie osiągnięty, Twój biuletyn zostanie odesłany z powrotem. Subskrybent pozostanie aktywny na Twoim koncie MailerLite i możesz spróbować ponownie wysłać kampanię do tego subskrybenta następnego dnia.
Limit czasu serwera. Ponieważ serwery nie są w 100% odporne na problemy, czasami wiadomość nie zostanie dostarczona. Może się to zdarzyć z powodu przeciążenia serwera odbiorcy, tymczasowej niedostępności lub w trakcie konserwacji. W takim przypadku zalecamy ponowne wysłanie kampanii do odbiorcy w późniejszym czasie.
Wiadomość jest za duża. Chociaż zwykle tak się nie dzieje, skrzynki odbiorcze niektórych odbiorców mogą mieć wrażliwe filtry, które ograniczają rozmiar wiadomości. Sprawdź swoją kampanię, aby upewnić się, że nie jest długa na kilometr i nie jest mocno załadowana dużymi obrazami i plikami .gif.
Miękki adres e-mail odesłany pozostanie aktywny. Jednak po miękkim odbiciu 3 razy z rzędu stanie się twardym odbiciem i nieaktywnym.

Uwaga: kampanie nie są automatycznie ponownie wysyłane do subskrybentów, którzy nie są zbytnio odbici. Zamiast tego kampanie należy ponownie wysłać ręcznie do tych subskrybentów.

Trudne powody do odbicia
Oto popularne powody twardego odbicia:

Adres E-mail nie istnieje. Jest to najczęstszy powód twardego odbicia. Zwykle dzieje się tak, gdy adres e-mail zawiera literówkę lub właściciel wyłączył adres lub może zmienił dostawców. Jeśli zauważysz wiele twardych zwrotów w pierwszej kampanii do nowej listy, będziesz musiał zweryfikować resztę listy za pomocą narzędzia do weryfikacji poczty e-mail online, takiego jak MailerCheck.
E-mail zablokowany przez serwer odbiorcy. Niektóre domeny korporacyjne, rządowe i instytucjonalne mają bardziej restrykcyjne ustawienia filtru spamu. Chociaż czasami uwierzytelnianie domeny nadawcy może rozwiązać problem, jeśli nadal jesteś blokowany, skontaktuj się z odbiorcą i poproś go o dodanie adresu e-mail nadawcy do książki adresowej skrzynki odbiorczej.
Wskazówki i ogólne porady
Odbicia, szczególnie te trudne, w rzeczywistości szkodzą reputacji nadawcy. Jeśli Twój współczynnik odrzuceń jest wysoki (powyżej 5%), oznacza to, że masz również wiele nieistniejących adresów e-mail w swojej bazie danych. Wysyłając na nieistniejący adres e-mail, możesz trafić w pułapkę spamową. Spowodowałoby to znaczne szkody w zakresie dostarczalności.

Nie martwić się! MailerLite automatycznie przenosi subskrybentów, którzy odbijają się ciężko, do kategorii „Odrzuceni subskrybenci”, więc nie otrzymają oni przyszłych kampanii. Oznacza to, że nie musisz usuwać subskrybentów znajdujących się w zakładce „Odrzuceni” – zrobimy to za Ciebie.

Zgodnie z naszą polityką antyspamową mamy prawo zawiesić Twoje konto, jeśli współczynnik odrzuceń przekroczy 5%. W związku z tym:

zawsze upewnij się, że przesyłasz tylko aktywnych subskrybentów podczas przenoszenia z innego ESP.
zawsze używaj podwójnej zgody do zbierania adresów e-mail. Odrzuci fałszywe adresy e-mail (czasami odbiorcy wprowadzają fałszywe adresy e-mail, aby otrzymać gratisy) za pośrednictwem linku potwierdzającego, który jest wysyłany do odbiorcy podczas wyrażania zgody, co może rozwiązać wiele problemów.
jeśli nie wysłałeś ani jednej kampanii na listę przez ponad rok, warto zweryfikować tę listę.
użyj godnego zaufania narzędzia do sprawdzania poprawności poczty e-mail, takiego jak MailerCheck. Tanie lub darmowe narzędzia nie są niezawodne.
Jeśli uważasz, że wystąpił błąd w konkretnej odesłanej wiadomości e-mail, skontaktuj się z nami, a my sprawdzimy dziennik odrzuceń.
używaj niezawodnych narzędzi do zbierania subskrybentów. Nie używaj list kupionych, wypożyczonych, dostępnych publicznie ani list osób trzecich.

Leave a Comment

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *