Migracja strony na inną domenę

Okazało się, że nie jest to aż taka oczywista sprawa jak się wydawało. Bo wydawało się, że to będzie proste. Przypomniałem Sobie, że gdzieś w źródłach przy backupie były informacje o postawieniu nowej strony na podstawie plików w chmurze w przypadku uszkodzenia serwera lub stracenia możliwości dostępu do serwera.

Przy pierwszej próbie okazało się Updraft poinformował, że to nie jest backup bo domena jest inna i powiadomi o konieczności zakupu dodatku Updraft Premium, który umożliwia migrację.

Widziałem, że dedykowanym narzędziem do tego jest Plugin Duplicator. Instalacja okazała się ciut trudniejsza niż wgranie plików jak przy backupie ale to nic więcej niż konfiguracja.

Musiałem założyć bazę danych na serwerze home.pl ale przy najmniej wiem, że jest do niej dostęp i na praktycznym przykładzie zobaczyłem jak się tworzy i podłącza bazę danych. Okazało się to zupełnie banalne.

Druga lekcja ale bardziej nauczka to przegapienie 3 lub 4 kroku w instalacji strony na serwerze. Przeklikałem guzik dalej i okazało się, że linki do strony miały postać serwera a nie domeny. Zdecydowałem, że nie wiem jak to zrobić inaczej niż jeszcze raz usunąć z ftp dane strony i zainstalować ponownie. Sprawdziłem w źródłach tego nie było. Obydwoje panowie również zostawiali sugerowane adresy.

I jeszcze jeden wpis. Przenosiłem serwis info.kadruk.eu na info.kadruk.pl. Różnica jest taka, że serwis kadruk ma 2,5 giga i plugin pokazuje ostrzeżenie. Mało tego – sugeruje zakup płatnej wersji. Zadzwoniłem do home.pl i w infolinii Pan powiedział, że trzeba przypisać domenę do folderu na ftp i przypisać ścieżki w ustawieniach WP i powinno działać. O dziwo działa. Trzeba jeszcze poczekać czy się coś nie wysypie.

Źródła:

Leave a Comment

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *