Osadzenie woocomerce w blogu wordpress

Test

Szanowni Państwo,mam taką zagwozdkę. Szukałem ale nie znalazłem.Podczas edycji posta do bloga (kadruk.pl) wkleiłem link z innego mojego serwisu z woocomerce (wydawnictwo.kadruk.pl).Wordpress osadził to poprawnie i zrobił taki fajny kontener.Nawet nie wiedziałem wcześniej, że to tak fajnie wygląda i się ucieszyłem.Po jakimś czasie jednak na stronie wyświetla się tylko link. Sprawdziłem, że na innym jeszcze blogu na wordpresie url osadza się prawidłowo. Zdjęcia w załączniku.Czy ktoś podpowie co mogło się stać?

To się nazywa oEmbed. WordPress w locie jak trafia na link w treści, przed wyświetleniem go łączy się z serwisem za pomocą (pseudo) protokołu oEmbed i sprawdza czy linkowany serwis odpowie jak ma wyglądać wstawka. Jak odpowie, podmienia, jak nie, pojawi się link.W powyższym masz wskazówki co mogło pójść nie tak. Któryś z serwisów nie obsługuje oEmbed, chwilowo nie dało się połączyć, wp jednak nie chciał wykonać połączenia (bo np masz wtyczkę cache która już s-cache-owala wersję bez odpowiedzi oEmbed)…

Update

W htmlu ma taką strukturę, że zaczyna się od <figure. Pomyślałem, że może szablon się zmienił i jest zły (przecinek nie w tym miejscu). Przesunąłem do góry – tak samo. Pusty post – tak samo. Może coś jest z nagłówkiem.

Zakładam, że skoro wcześniej działało to w pewnym momencie coś się zepsuło. Niestety nie wiem dokładnie kiedy. Zorientowałem się po czasie. Chyba to był post o Erazmie 28.01.2021.

  • Wyłączę wtyczkę Gtranslate – nie pomogło.
  • Na Edge, w mobilce tak samo. To nie kwestia przeglądarki.
  • W html jak przeniosłem <figure do nad nadrzędny tag to pomogło.
  • w praktyce to przeładowanie DOM pomogło. Tak mi się teraz wydaje. Za każdym razem za pierwszym załadowaniem ładuje się link a jak coś zmienię w inspekcji to ładuje się poprawnie – zawsze po zmianie.
  • cokolwiek nie zmieniam w wewnątrz section to się ładuje ok.

Leave a Comment

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *